BLOGGER TEMPLATES - TWITTER BACKGROUNDS »

20 Şubat 2010 Cumartesi

Pes dedirten olaylar için irdeliyoruz: PES


Şimdi tam bir asosyal değilseniz hayatımıza teknolojik istiladan sonra gelen "pes" kelimesini ve pek sevdiğimiz xy bireylerinden de "pes atma" öbeğini duymuşsunuzdur elbet. Pıley sıteyşın aldırma nedeni olan bu futbol oyunu artık doğuştan kazanılan bi yetenek gibi bişi. Bütün erkek arkadaşlarımızın boş zamanlarını geçirdiği olay. Bunların üzerine "ulan kız arkadaşlarımız da oynasa ya" serzenişleri bir yığın sözlükte irdelenmekte. Biz de sevgili kenkeyşınım Zeneplan bu pes olayına girmeye karar verdik.

Şimdi Zenap ağlar, ben önceden biliyodum niye yazmadın kerşim diye. Hemen belirteyim; kendisi bir dönemini "bakkala manava kim gidecek" sorusunun cevabını bulmak için pes'e adamış bir ablamız.

Bu backgrounddan sonra gelelim hayatımızdaki Pes olgusuna. Bir diğer sevgili arkadaşımız olan Kımıl abisiyle eve çıkınca biz de doğal olarak öğrencilik hayatımızı çeşitli yerlerde kalarak geçirmeye başladık. E pek doğal hep bi muhabbet hep bi geyik yeter. Napalım napalım dedik abi şu Pesi açalım takılalım. Bu anlattığım yeni yaşanmış bi hadise de ben de daha önceden Kemalle beraberken "abi aç da göster bebeyim şu tuşları falans" temasıyla Pese başlamış bi insanım. Herneyse, geçen akşam yine kımıllardayız, arkadaş uyudu biz de sıkıldık tabi zeneple. İçki sigara bi yere kadar; hadi abi kapışalım dedik, güzel olur dedik, artı puan bunlar dedik, geleceğe yatırım dedik, açtık oyunu. (Gerçi o açma evresi baya sancılı geçti de onu yazarsam bu blogu başkasının yazdığını sanabilirsiniz, öyle bi beyin yoksunluğuydu bizimki, herneyse.) Böyle "abi ne olcaksın" modundayız her zamanki gibi hasbelkader seçiyoruz ben çelsi olcam ben mençıstır, barça falan takılıyoruz. İşte biraz pas çalışması üç beş beleşe atılan/yenilen gol derken sıkıldık uyuduk vs.

Ertesi gün kalktık yine ne yapalım ne yapalım hadi devam edelim derken "abi fener gassaray kapışalım" dedi zenap. Ben fenerliyim, bu da gs hadi güzel olur eğleniriz dedik. Demek istiyorum ki: OMFG! yok böyle bişi ya. Bi gece önceki sallama oynayışın yerine gerilmiş, heyecan yapmış alıcam lan bu maçı diyen hatunlar olarak takılıyoruz. Arada yemek söylemiştik o geldi, direk abi şu bitsin sonra yeriz şimdi kalkamayız başından modu. Benim en güldüğümse artık nasıl kasılmışsak oynarken, pideyi tutamamak tutarken de zangırdamaktı hatta "olm tutamıyorum titriyorum" diyen zenapa "eet olm yeaea!" demek aşkların en güzeliydi haggaden.

Skora gelirsek açık konuşucam ilk dakkadan gol yedim, kaleyi boş bıraktım, it gibi koştu gol oldu. Ama sonra çok şık bi corner vuruşundan golü bulmayı bildim, şerefimizi kurtardım sayın fenerliler. Tabi penaltı nasıl atılır nasıl yakalanır bilmediğimizden fener yine yenildi. Ama cornerden gol attım yani. Evet CORNER.

Demek istediğim şu ki. Pes'e yeni başlıosanız gidin kendi takımınızı alın böyle kapışın yoksa hayatta insan konsantre olmuyor bu olaya. Ha bir de başınızın dibinde X'e bas kareye üçgene diyen insanlar olmasın sinir bozuyorlar. Penaltılara kalırsa maç o arkadaşları çağırın yannız. Bir diğeri kızlar çok çamur oynayabiliyor. Dün baya çirkeflik yaptım şahsen. Sonra etrafınızda mümkünse sizin takımınızdan adamlar olsun, karşı takımdakiler gol yerseniz moralinizi bozuyorlar eceyib. Başkaaaa neyse aklıma bişi gelmedi şimdi. Ama olsa ne oynarım ya asdfkasdfj.

0 yorum: